JÄSENJÄRJESTÖT JA HALLITUS

Taiteen perusopetusliitto TPO ry:n uudeksi puheenjohtajaksi 3.5.2013 alkaen on valittu Lahden Tanssiopiston rehtori Pia Poutanen. Lue tiedote täältä.

Hallituksen kokoonpano 2013-2015

Jäsenjärjestöt

Hallituksen jäsenet

Esittävien taiteiden oppilaitosten
liitto ry

www.etol.fi

Rehtori Ritva Aalto
hallituksen jäsen

Taidekoulu Estradi
ritva.aalto@taidekouluestradi.fi
Teollisuuskatu 9,  53600 Lappeenranta
puh.
050 556 7692

Käsi- ja taideteollisuusliitto
Taito ry
www.taito.fi
ktl@taito.fi
Kalevankatu 61, 00180 Helsinki
puh. 09-7519 1965, fax 09-7519 1950

 

Kehittämispäällikkö
Marika Sarha
hallituksen jäsen
 
marika.sarha@taito.fi
puh. 040 7523 662
Suomen lasten ja nuorten
kuvataidekoulujen liitto ry
www.youngart.fi
kuvataidekoulujenliitto@youngart.fi

Sandelsinkatu 10 C 40, 00260 Hki
puh. 09-633 969, 040 736 3767


Rehtori  Pekka Lehtimäki
hallituksen jäsen
Aimokoulu
pekka.lehtimaki@hameenlinna.fi

puh. 03-621 2657, 040-547 7285

Rehtori Maritta Poijärvi
hallituksen varajäsen
Espoon kuvataidekoulu
maritta.poijarvi@espoonkuvataidekoulu.fi
puh. 09-816 31819, 044 777 7492


Suomen musiikkioppilaitosten
liitto ry
www.musicedu.fi
sml@musicedu.fi
Sandelsinkatu 10 C 40, 00260 Hki
puh. 09-477 8120, fax 09-490 005

Rehtori Paula Jordan
hallituksen jäsen
Espoon musiikkiopisto
paula.jordan@emo.fi
puh. 09-8165 7270, 040-5645 301


Rehtori Tapio Hurri
hallituksen varajäsen
Sibelius-opisto 
tapio.hurri@sibeliusopisto.fi
puh. 050 595 2380

Suomen sanataideopetuksen
seura ry
www.sanataide.fi
opetus@sanataide.com

Rehtori Aulikki Rundgren
hallituksen jäsen
Vantaan sanataidekoulu,  
aulikki.rundgren@sanataidekoulu.fi
puh. 050-468 7504


Suomen tanssioppilaitosten liitto,
STOPP ry
www.tanssioppilaitostenliitto.com
toimisto@tanssioppilaitostenliitto.com
Sandelsinkatu 10 C 40, 00260 Helsinki
puh. 0400-813 311

 

Rehtori Pia Poutanen
hallituksen puheenjohtaja
Lahden Tanssiopisto
pia.poutanen@luukku.com
puh. 050-5523 959

Rehtori Minna Palokangas
hallituksen jäsen
Kajaanin Tanssi
minna.palokangas@mbnet.fi
puh. 044-587 4765

Hallituksen kokouksiin kutsuttavat asiantuntijat:

 

 

 

 

Hallituksen sihteeri: 

TPO-liiton Yhteiskunnallisen vaikuttamisen
työryhmän puheenjohtaja Timo Klemettinen

Kansalaisopistojen liitto ry:n
toiminnanjohtaja Jaana Nuottanen

Suomen tanssioppilaitosten liitto, STOPP ry:n toiminnanjohtaja Sanna Meska

 

Anu Hietala
anu.hietala@artsedu.fi
puh. 045 310 7702
tai     040 736 3767